Wybieramy materac dla osoby z problemami z kręgosłupem – na co zwrócić uwagę?

Pośpieszny styl życia, mało ruchu, wielogodzinna wymuszona postawa w miejscu pracy – wszystko to wpływa na coraz poważniejsze i bardzo dokuczliwe dolegliwości kręgosłupa. Jaki materac wybrać, aby regenerować się w sposób zdrowy i najbardziej efektywny?

W sklepach możemy znaleźć trzy rodzaje materacy:

Materace kieszeniowe mają sprężyny schowane w kieszeniach obudowanych tkaniną. Doskonale się dopasowują do naturalnych krzywizn ciała zapewniając odpowiednie podparcie na całej powierzchni. Nadają się one dla osób o różnej wadze, mają dużą żywotność i niską cenę.

Materace lateksowe są bardzo odporne na odkształcenia (mają wkład zrobiony z lateksu syntetycznego i mleczka kauczukowego nazywanego lateksem naturalnym), a dzięki systemowi otworów w płycie lateksu zapewniają świetną cyrkulację powietrza – są szczególnie polecane osobom z nadwagą, problemami z kręgosłupem i dolegliwościami wynikającymi z siedzącego trybu pracy.

Materace termoelastyczne uginają się i dopasowują do kształtu ciała pod wpływem ciepła i ciężaru – jest to tzw. inteligentne dopasowanie materaca do kształtu ciała. Dzięki temu zmniejsza się nacisk i napięcie mięśni. Co więcej, materace te są antyalergiczne, przewiewne, higieniczne i bardzo trwałe. Porowata struktura materiału pobudza krążenie krwi, dzięki czemu są one stosowane w profilaktyce odleżynowej, a także u osób ze zmianami reumatycznymi stawów, kręgosłupa, kończyn oraz wadami postawy. Warto pamiętać, że z powodu wysokiej izolacji termicznej nie poleca się takiego materaca osobie potliwej.

Spokojny i zdrowy sen oraz komfortowy wypoczynek znacząco wpływa na nasze samopoczucie i funkcjonowanie. Zainwestowanie w materac dopasowany do naszych potrzeb, to jedna z najlepszych i przyszłościowych inwestycji nie do przecenienia. Warto zaoszczędzić większą kwotę i dobrać materac idealny do naszego ciała, trybu życia i dolegliwości.

Salon Materacy i Mebli Mój Sen
Tychy al. Niepodległości 2
Tel. 694 079 694
www.mojsen.pl
fb/salonmojsen

Autor/Barbara Lisowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *