Włosy sombre a ombre – poznaj efekt

Pięknie, rozjaśnione włosy (czy to ombre czy sombre) od kilku lat wiodą prym. Takie koloryzacje wybierają największe gwiazdy, celebrytki, ikony mody i wszystkie dziewczyny, które chcą rozświetlić twarz, dodać jej blasku i uzyskać w łatwy sposób efekt odmłodzenia.

Świadome kobiety odchodzą od jednolitych kolorów i płaskich odcieni, bo one postarzają. Fundują sobie rozświetlony, naturalny efekt w postaci sombre lub ombre. Który dla Ciebie?

Świadome kobiety odchodzą od jednolitych kolorów i płaskich odcieni, bo one postarzają. Fundują sobie rozświetlony, naturalny efekt w postaci sombre lub ombre. Który dla Ciebie?

Włosy OMBRE „californian look”

Włosy ombre są rozjaśnione od połowy długości. Kolor u nasady jest ciemniejszy, a na końcach jaśniejszy. Efekt rzuca się w oczy, jest bardzo wyrazisty. W takiej stylizacji często brązy są łączone z jasnym blondem.

Dla kogo efekt ombre? 

Zdecydowanie dla odważnych, pewnych siebie kobiet, które lubią zwracać na siebie uwagę. Uwielbiają wyrazisty look. Ombre jest szczególnie polecane brunetkom, ponieważ ich naturalny kolor tworzy mocny kontrast z jaśniejszym odcieniem. Ombre najlepiej sprawdza się w przypadku długich, ciemnych (rozjaśnione końcówki są wtedy bardzo wyraziste, niezależnie od tonów, jakie zastosowano) i lekko pofalowanych włosów. Koloryzację ombre nie polecamy kobietom, które mają cienkie i bardzo delikatne włosy.

Zalety efektu ombre

Nie musisz martwić się ciągłym odnawianiem koloru, jak w przypadku zwykłej koloryzacji. To świetny sposób na odrosty. Idealne rozwiązanie dla kobiet, które nie mają czasu na częste wizyty w salonie fryzjerskim. Ombre można z powodzeniem łączyć z balejażem – zastosowany na górnej części włosów zrównoważy nieco efekt, a kosmyki będą wyglądać jak muśnięte słońcem.

Włosy SOMBRE „natural look”

Włosy sombre są rozjaśnione pasemkami od nasady. Jaśniejszy kolor nie jest nakładany równomiernie (mogą to być pasemka tylko wokół twarzy). Efekt jest bardzo naturalny, przejścia kolorystyczne są niezwykle subtelne. Granica pomiędzy kolorami jest bliżej odrostu. Efekt sombre to delikatniejsza wersja ombre. Sama nasada włosów pozostaje nienaruszona (jeśli chodzi o kolor), dopiero kilka centymetrów poniżej można rozpocząć nakładanie refleksów (ale tylko po zewnętrznej stronie włosów, wewnętrzna powinna zostać ciemniejsza).

Dla kogo efekt sombre?

Dla subtelnych, delikatnych kobiet, które lubią naturalność i delikatność. Obawiają się mocnych kontrastów. Sombre można zastosować na niemal każdym kolorze włosów. Delikatne refleksy nakładane poniżej nasady dodają włosom objętości – stąd ten zabieg polecany jest m.in. kobietom z cienkimi, mało puszystymi włosami. Koloryzacja sombre sprawdza się na niemal wszystkich typach włosów o dowolnej długości.

Zalety koloryzacji sombre

Efekt sombre rozjaśnia twarz, dzięki temu wyglądasz młodo i promiennie. Poza tym odrosty nie są tak widoczne – rzadziej odwiedzasz fryzjera i dzięki temu dbasz o kondycję włosów (zbyt częsta koloryzacja nie służy Twoim włosom).

Salon Fryzjerski Estilo
Łaziska Górne, ul.Lipowa 6a
Tel. 784 922 145
Fb/salonfryzjerskiestilo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *