Usuwanie odcisków

Jednym z najczęściej spotykanych problemów w gabinecie podologicznym są odciski. Niejednokrotnie pacjenci zmagają się z nimi przez wiele lat, a często już pierwsza wizyta u podologa może skutecznie rozwiązać sprawę.

Odcisk (Clavus) jest to punktowe zgrubienie naskórka. Rozróżniamy aż kilkanaście rodzajów odcisków. Odciski są często bardzo bolesnymi zmianami, które wpływają na biomechanikę chodu pacjentów i powodują inne dolegliwości.

Przyczynami powstawania odcisków jest tarcie i ucisk tkanek, najczęściej w przypadku noszenia nieprawidłowego obuwia. Nierzadko podczas wizyty pacjenci są zaskoczeni gdy dowiadują się, że bolesna zmiana na stopnie to nie odcisk, a brodawka wirusowa bądź modzel, a postępowanie w każdym przypadku jest inne.

Usuwanie odcisków jest zazwyczaj krótkim i bezbolesnym zabiegiem, po którym od razu odczuwalna jest duża ulga. Zabieg ten powinien być przeprowadzony w bezpieczny sposób tak, żeby nie uszkodzić zdrowej skory oraz tak, aby był bezpieczny nawet dla pacjentów z cukrzycą.
W przeciwieństwie do plastrów na odciski, które bardzo często uszkadzają zdrowy naskórek powodując jeszcze większy ból, wizyta u renomowanego podologa pozwala pozbyć się nieprzyjemnego problemu na długi czas.

Co zrobić żeby nie doświadczyć tej niemiłej dolegliwości?
Najważniejsze jest wygodne, nie uciskające obuwie, prawidłowa higiena stóp, a w przypadku stóp z deformacjami stosowanie indywidualnych wkładek i odciążeń dobranych przez fizjoterapeutę.

Gabinet Podologiczny Mikołów
Mikołów, ul. Plac Karpeckiego 3
Tel. 669 623 579
http://podologia-mikolow.pl/
https://www.facebook.com/podologiamikolow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *