Co warto wiedzieć o psach?

Specjaliści od zwierząt przekazują nam ogólne wytyczne dotyczące tego, czego oczekują od zwierząt, ale podobnie jak ludzie, większość zwierząt będzie miała własne dziwactwo. Ważne jest, aby szanować indywidualność Twojego zwierzaka. Nie staraj się robić rzeczy, które wyraźnie nie lubią.

Pamiętaj, że nie do każdego zwierzęcia trzeba być konsekwentnym  – trzeba konsekwentnie przestrzegać reguł i granic. Tylko wtedy Twój pupil będzie wiedział, że to Ty jesteś przywódcą stada i to Ciebie należy słuchać. Jest to szczególnie ważne w przypadku zwierząt stadnych a więc np. psów, których w polskich domach jest przecież najwięcej.

Psy są powszechnie znane jako uczuciowe i chcą być blisko swoich właścicieli przez cały czas. Niektóre psy, choć (i Shiba Inus są znane z tego), wolą nie być pieszczone lub przytulane. Jeśli twój pies zdaje się nie lubić pędzenia, nie zmuszaj go. Może lubi spędzać samotnie godzinę w innym pokoju w domu każdej nocy. Dopóki nie niszczy mebli lub nie kopie dziury w dywanie, niech ma tylko czas tylko dla siebie. Ważne jest, aby pies miał swoje miejsce w domu.

Legowisko dla psa to azyl każdego psa – dlatego powinno być odpowiednio dobrane – pies musi znać swoje miejsce w stadzie, dlatego legowisko dla psa jest takim jego miejscem. Każdy właściciele powinien pokazać psu, że to właśnie legowisko jest jego własne, jest jego azylem. Aby pies chętnie spał na swoim legowisku, a nie w Twoim łóżku, nie ucz go spać w łóżku! Pokaż mu że jego legowisko to jego miejsce – że jest mu w nim wygodnie. Zawsze kiedy pies chętnie wchodzi do swojego legowiska – nagradzaj go – czy to dobrym słowem czy smakołykiem. Nigdy jednak nie wkładaj smakołyków do legowiska – pies będzie czuł ich zapach i legowisko może zostać w niedługim czasie zniszczone. Zadbaj o to, aby odprowadzać psa na legowisko zawsze wtedy kiedy próbuje on spać w Twoim łóżku czy na kanapie.

PetExpert Salon Pielęgnacji Zwierząt
Tychy ul. Dmowskiego 2
Tel. 606 706 388
Fb/PetExpert-Salon-Pielęgnacji-Zwierząt

dobre-artykuly.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *