Zadbaj o wnętrze swojej łazienki!

Biel jest kojarzona z czystością i higieną. Z tego powodu jest bardzo często wykorzystywana w aranżacji wnętrz. Stąd, wyposażenie łazienki, najczęściej również jest białe. Czy urządzenie całego pomieszczenia w tej kolorystyce to dobry pomysł?

https://lazienkipuchalka.com/

Piękno prostoty

Proste rozwiązania są często uznawane za najlepsze. Są ponadczasowe i mają wielu zwolenników. Do takich rozwiązań należy stawianie na biel. Dzięki jej zastosowaniu, pomieszczenie wydaje się bardzo czyste, przestronne i jasne. Biała ceramika dobrze odbija promienie światła, więc właściwie umieszczone żarówki, mogą zamienić łazienkę w luksusowe wnętrze. Białe łazienki doskonale sprawdzają się też w hotelach i restauracjach. Wszędzie tam, gdzie toaleta powinna być wizytówką firmy. Oczywiście, kolory w tych aranżacjach w żaden sposób nie przeszkadzają. Pojedyncze barwne elementy ożywiają stylistykę. Nie powinny jednak zdominować wystroju.

Konieczność sprzątania

Dla wielu osób jest oczywiste, że wyposażenie łazienki, takie jak wanna, czy umywalka nablatowa musi być białe. Widać na niej każde, nawet najdrobniejsze zabrudzenie, co pozwala na szybką ocenę higieny. Warto, więc pamiętać, że biel oznacza też konieczność regularnego, częstego i dokładnego sprzątania. Na białych płytkach podłogowych będą widoczne ślady butów, a na białych szafkach łazienkowych mogą zostać odciski brudnych palców. Nie można temu zapobiec, a jedynie usuwać skutki.

Wygodne rozwiązania

Chcąc mieć białą łazienkę warto wybierać rozwiązania, które ułatwią sprzątanie. Dobrym pomysłem jest zakup podwieszanego sedesu oraz podwieszanych szafek łazienkowych. Mniej krawędzi i kątów, to mniej trudnodostępnych miejsc, w których mógłby gromadzić się brud. Podobnie jest ze spłuczką. Jeżeli jest ona zabudowana, to nie gromadzi kurzu i brudu. Jest po prostu fragmentem jednolitej ściany i nie wymaga specjalnych zabiegów.
Decydując się na biel, warto wybierać wyposażenie wnętrza, w tym też materiały budowlane, które są łatwe w czyszczeniu. Na rynku, dostępne są płytki pokryte specjalną powłoką utrudniającą osadzanie się brudu. Podobnie jest z ceramiką łazienkową. Dobrze jest też, pamiętać o strukturze przedmiotów. Te chropowate łatwiej gromadzą zanieczyszczenia i trudniej się je usunąć. Powierzchnie gładkie i śliskie, najczęściej wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką. W przypadku łazienki, najważniejsze jest jednak sprzątanie na bieżąco. Rozlana woda, to nie problem – ale nie wytarta wyschnie i zostawi po sobie brzydki ślad.

Żródło:dobre-artykuly.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *