5 przydatnych akcesoriów do pokoiku dziecięcego

Urządzając pokoik dla niemowlaka przede wszystkim trzeba kierować się rozsądkiem. Wybierajmy rzeczy łatwe  w montażu, takie które łatwo utrzymać w czystości oraz bezpieczne. Na jakie akcesoria i dodatki warto wydać pieniądze?

Przybornik do łóżeczka i pokrowiec na matę do przewijania
Przybornik przywiązywany jest do łóżeczka troczkami lub zapinany na rzepy. Posiada od kilku do kilkunastu kieszeni różnej szerokości i głębokości dzięki czemu można w nim trzymać wszystkie niezbędne do pielęgnacji dziecka akcesoria. Ceny zależą od wielkości oraz użytych materiałów i wahają się od 40 do 150zł. Zwróćmy uwagę, aby przybornik był wykonany z naturalnych tkanin z antyalergicznym wypełnieniem.
Równie przydatnym zakupem jest pokrowiec na przewijak. Zwróćmy uwagę, aby był wykonany z naturalnej tkaniny, miłej i delikatnej dla wrażliwej skóry maluszka. Zarówno pokrowce jak i przyborniki można zdejmować i prać w pralce, dzięki czemu utrzymamy czystość i higieniczne warunki.

Projektor, pozytywka i lampka nocna w jednym
Ceny za projektor dla niemowlaka zaczynają się od 60zł i dochodzą do 350zł. Szykując się do zakupu zwróćmy uwagę, aby projektor był wyposażony w różne motywy (serduszka, gwiazdki, księżyce, chmurki, tęcze), wyświetlane w różnych kolorach i różnych kierunkach. Ważne, aby projektor miał dużą ilość dźwięków: od muzyki klasycznej, po dźwięki natury i kojącą muzykę relaksacyjną. Możemy kupić także projektor-pozytywkę oraz taki, który z czasem będzie służyć za małą lampkę nocną.

Pałąk z zabawkami do łóżeczka lub wózka
Pałąk to ważny element w rozwoju koordynacji wzrokowo-ruchowej niemowlęcia. Rynek oferuje szeroką gamę fasonów, kolorów i rodzajów: plastikowe, pluszowe, regulowane, z pozytywką lub bez. Wachlarz cen zaczyna się od 30zł do ok.170zł.

Elektroniczna niania
Obecnie na rynku można spotkać elektroniczne nianie wyposażone w kamery, monitory oddechu, czujniki temperatury i wilgotności. Nad zakupem powinny zastanowić się przede wszystkim osoby mieszkające w większych mieszkaniach lub domach oraz rodzice wcześniaków lub dzieci, których monitoring ze względów zdrowotnych zalecił lekarz pediatra. Można wybrać nianię wykorzystującą sygnał Wi-Fi, nianię audio-wideo lub tylko audio.

Nawilżacz powietrza
Powietrze o odpowiedniej wilgotności zwiększa komfort i zmniejsza ryzyko chorób błon śluzowych, skóry i oczu. Do pokoju dziecka najlepszy będzie nawilżacz ultradźwiękowy – jest cichy, bezpieczny, wydajny i zużywa mało prądu. Ultradźwięki rozbijają cząsteczki wody tworząc bardzo delikatną mgiełkę idealną do nawilżania pomieszczenia zarówno zimą, jak i latem.

Tomito.pl
Mikołów ul. Rybnicka 25
Tel. 504 904 460
https://www.tomito.pl/
fb/sklep.Tomito

Źródło:artelis.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *