Kontrastujące kolory w aranżacji łazienki

Udowodniono naukowo, że kolory wpływają na nas w określony sposób. Warto znać znaczenie kolorów, dlatego urządzając wnętrze, zastosuj odpowiednią kolorystykę – zgodną zarówno z przeznaczeniem miejsca, jak i własnymi preferencjami.

Szczególnie ważny jest dobór koloru do łazienki. Miejsce to powinno z jednej strony pobudzać nas do działania (najczęściej rano), z drugiej wyciszać i sprzyjać relaksowi (zwłaszcza podczas wieczornej przerwy).

Biel i czerń w łazience

Biel to najczęściej spotykany kolor w łazience, na przykład ze względu na ceramikę. Chociaż producenci już od kilku lat oferują armaturę w innych kolorach, większość z nich jest nadal biała. To uniwersalny kolor dający wrażenie czystości i higieny. Biel optycznie powiększa i poszerza pomieszczenie, uwydatnia inne kolory, ale w nadmiarze może tłumić i stwarzać wrażenie nieprzyjemnego chłodu. Czerń w łazience jest stosowana głównie w dodatkach, ponieważ zbyt duża ilość czerni optycznie zmniejsza pomieszczenie. Decydując się na czarną łazienkę polecamy użycie jaśniejszych odcieni – grafitu i szarości.

Zieleń to natura

Zieleń, podobnie jak niebieski, sprawdza się również w łazience ze względu na swoje działanie – odświeża, uspokaja, sprzyja odprężeniu. Ciemniejsze odcienie zieleni ożywią wnętrza utrzymane w stonowanych barwach, takich jak biel, beż i jasnożółty. Zieleń to naturalny kolor, który często inspiruje projektantów wnętrz. Idealnie łączy się z naturalnymi dodatkami w kolorze piasku i drewna, zarówno w jasnych, jak i ciemnych odcieniach.

Jeśli planujecie urządzić łazienkę wykorzystując kontrastujące barwy i szukacie wyposażenia do łazienki oraz płytek zapraszamy do salonu DessiHome.

Mikołów, ul. Katowicka 97
tel. 32 707 02 03, 534 888 222
e-mail: biuro@dessihome.pl
https://dessihome.pl/

fb/DessiHome

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *