Sztuka dobierania skarpet

Kobiety nie zawsze mają na sobie skarpety – mogą zastąpić je rajstopami, pończochami lub getrami. Panowie ze skarpetek mogą zrezygnować tylko w ciepłe dni, ale też nie zawsze strój na to pozwala. Ten z pozoru mało znaczący dodatek, który minimalnie wystanie spod spodni, powinien być dobrze dobrany do całego ubioru.

Diabeł tkwi w szczegółach

Przyjmuje się, iż skarpetki zaliczane są do bielizny osobistej, jednak akurat ten element jest bardzo widoczny. Okazuje się, że mężczyznom skarpetki sprawiają dużo problemów. Wynika to często z faktu, iż nie doceniają oni po prostu tego dodatku. Po skarpetki sięgamy w pośpiechu, nie zwracając zbytnio uwagi na ich wygląd. Niewielkim problemem będzie niedopasowanie skarpetek do stroju, jeżeli okaże się, że mamy na nogach przetarte skarpetki, a akurat musimy ściągnąć buty. Mężczyźni zazwyczaj dużą uwagę zwracają na obuwie, zatem dlaczego nie zadbać o skarpetkę, która przecież jest najbliżej buta? Obecnie mamy do wyboru różnego rodzaju skarpetki, które mogą podkreślić nasz strój i stać się jego ciekawym elementem. Od źle dobranych trudno będzie odwrócić wzrok, bowiem zazwyczaj takie błędy szybko rzucają się w oczy.

Do czego należy dopasować skarpetki?

Mężczyźni często stają przed dylematem, czy skarpetki powinny pasować do butów czy może jednak do spodni. Okazuje się, że żadne z tych posunięć nie jest błędne, jednak należy stosować je wymiennie. Jeżeli decydujemy się na dopasowanie skarpetek do butów to musimy pamiętać, iż te dwa elementy powinny mieć maksymalnie zbliżoną barwę. Dopuszcza się założenie skarpetek, które będą nieco ciemniejsze, jednak zdecydowanie lepiej zaopatrzyć się w przynajmniej jedną parę, która będzie nam do obuwia pasowała. Jest to istotne szczególnie przy garniturach, bowiem w tym przypadku skarpetki powinny współgrać z obuwie. Skarpetki dobrze współgrają ze spodniami typu casual, a dodatkową zaletą jest fakt, że połączenie to powoduje optycznie wydłużenie linii nóg. Mężczyźni jednak coraz chętniej odchodzą od utartych schematów i sięgają po kolorowe i kontrastujące skarpetki.

Sklep z bielizną Nittex
Tychy al. Piłsudskiego 8 (stoisko G11/G12)
Tel. 665 878 771
fb/nittexbielizna

Źródło:pioropolis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *