Jakie ubrania mogą optycznie wyszczuplić?

Ubrania pozwalają wyrazić nasz styl, a odpowiednio dobrane świetnie modelują sylwetkę i pozwalają zatuszować drobne niedoskonałości sylwetki. Ja dobierać ubrania, które optycznie nas wyszczuplą.

Wiele osób z większą lub mniejszą nadwagą popełnia błąd w postaci ubierania zbyt ciasnych ubrań. Owszem, miło jest ubrać coś, co na metce ma mniejszy rozmiar niż ten, który nosiliśmy do tej pory, jednak pamiętajmy o tym, że efekt wizualny rzadko kiedy jest równie pozytywny. Zbyt ciasne ubrania eksponują to, co chcemy ukryć i sprawiają, że nasza sylwetka jest zdeformowana (jeśli te się wpijają – np., obcisłe spodnie) lub też wyglądamy na większych niż jesteśmy w rzeczywistości.

Tak naprawdę sprzymierzeńcem osób z nadprogramowymi kilogramami jest luźny styl i luźne ubrania. Uwaga, nawet te o rozmiar lub dwa większe od naszego rzeczywistego. Wbrew pozorom, w lekko workowatych, za dużych ubraniach, sylwetka wydaje się subtelniejsza i bardziej smukła. Warto wybierać też luźne bluzy i T-shirty, które ładnie się układają na naszym ciele i nie eksponują ewentualnych fałdek.

W przypadku osób puszystych nie warto decydować się na bluzki na cienkich ramiączkach. Często ramiona i ręce także są otłuszczone, przez co, eksponując je sprawiamy wrażenie jeszcze masywniejszych. Chcąc opryczninie wyszczuplić sylwetkę i ręce – warto wybrać rękawki, które sięgaj tuż przed lub tuż za łokcie. Dzięki nim nie tylko ukryjemy masywne ramiona, ale także optycznie wyszczuplimy talię, a cała sylwetka wyda się zdecydowanie szczuplejsza. Tego typu krój można stosować zarówno na cod dzień jak i na specjalne wyjścia, np., na randkę.

Poza tym panie zwykle znacznie smuklej prezentują się, chodząc w butach na wysokim obcasie – wówczas nogi ładniej się prezentują, poprawia się postawa ciała, a do tego sylwetka wydaje się smuklejsza. Ale uwaga, potężniejsze panie powinny unikać butów na cienkiej szpilce, a decydować się raczej na obcas stożkowy lub koturn, gdyż na zbyt cienkim obcasie, figura może się wydawać jeszcze masywniejsza. 

Tychy, ul. Kościuszki 48
697 696 951
beata732@vp.pl
facebook/Betina odzież dla pań puszystych Tychy

Źródło:pioropolis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *