Aktywność fizyczna dzieci.

Aktywność fizyczna stanowi niezbędny element życia każdego człowieka, jednak szczególnie ważna jest w przypadku dzieci i młodzieży.

Sytuacja związana z panującą pandemią i wprowadzane ograniczenia w życiu codziennym mające zahamować jej rozwój w społeczeństwie, spowodowały zarówno u dorosłych, jak i u dzieci konieczność rezygnacji z wie-lu form zajęć ruchowych. Zamknięcie boisk, siłowni, basenów, sal zabaw oraz innych obiektów sportowych spowodowało przejście na siedzący tryb życia, co z pewnością odbiło się na zdrowiu.
Konieczność spędzania czasu głównie w domu oznacza niejednokrotnie długie godziny siedzenia przed komputerem, brak aktywności ruchowej, ograniczenie czasu spędzanego na powietrzu, a nawet nieregularność snu. Takie zachowania prowadzą bardzo często do wad postawy oraz zmniejszenia wydolności fizycznej organizmu.

Nauczanie zdalne zaburzyło również proces nawiązywania prawidłowych relacji rówieśniczych, a także podtrzymywania kontaktów w formie spotkań czy wspólnie spędzanego czasu. Komputer w okresie pandemii stał się jedynym narzędziem komunikacji wśród dzieci i młodzieży. Takie kontakty międzyludzkie nigdy nie zastąpią spotkań rówieśników ze sobą twarzą w twarz. Dlatego w momencie, kiedy ograniczenia są coraz bardziej luzowane ruch i relacje międzyludzkie dzieci stają się kluczowym czynnikiem warunkującym prawidłowość procesów rozwojowych oraz gwarancję zmniejszania ryzyka wystąpienia wielu schorzeń w wieku dorosłym.

Świetnym sposobem na zapewnienie powrotu dzieci do aktywności fizycznej jest wizyta z dzieckiem w Sali zabaw. Daje wiele możliwości aktywności fizycznej i dodatkowo umożliwia kontakt z innymi dziećmi. W Tychach działa kilka takich punktów, z których największym i najbardziej popularnym jest Centrum Rozrywki 4KIDS . Mieści się w samym centrum miasta i jest dostępny dla klientów codziennie. Obiekt przystosowany jest dla dzieci do 12 roku życia, a w swojej ofercie ma wiele atrakcji takich jak m.in.: wulkan wspinaczkowy, tor przeszkód Ninja, wielotorowe zjeżdżalnie, trampoliny oraz trzy poziomową przestronną konstrukcję. 4KIDS to miejsce w którym dzieci są stawiane na pierwszym miejscu, a ich rozwój poprzez aktywność fizyczną oraz kontakty międzyludzkie jest najważniejszy.
Artykuł partnera

Sala zabaw 4KIDS – Centrum rozrywki
Tychy ul. Grota Roweckiego 53
http://www.4-kids.pl/
FB/4kidsbawialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *