Kolagen, kwas hialuronowy i witamina C – sprawdź dlaczego należy dostarczać te składniki swojej skórze.

Poprawia kondycję skóry – zmniejsza zmarszczki, zwiększa elastyczność i jędrność oraz niweluje trądzik oraz przebarwienia.

Kupując produkt kosmetyczny najlepiej dopasowany zarówno do potrzeb naszej cery jak efektów które chcemy osiągnąć poprzez stosowanie kuracji z ich użyciem trudno dopasować produkt nie znając ani właściwości ani sposobu działania składników w nim zamkniętych.  

Do najbardziej aktywnie wpływających na nasz organizm i co się z tym wiąże skutecznych składników które zawierają preparaty kosmetyczne należy bezsprzecznie kwas hialuronowy, kolagen i witamina C. Ich właściwości nie tylko dobrze oddziałują na kondycję skóry ale przede wszystkim opóźniają proces jej starzenia się pozwalając na dłużej zachować zarówno młody wygląd jak i urodę. 

Kolagen jest rodzajem białka o włóknistej strukturze które występuje w prawie wszystkich tkankach łącznych naszego organizmu i ze względu na swoją rozciągliwość w dużej mierze odpowiada za sprężystość} oraz jędrność skóry. Niestety wraz z upływem lat organizm ludzki przestaje go wytwarzać natomiast pojawiające się braki kolagenu w tkankach rozpoczynają nieuchronny proces starzenia się. 

Tak jak kolagen kwas hialuronowy jest również naturalnym elementem naszego organizmu nie mniej jednak ten z kolei odpowiedzialny jest za utrzymanie odpowiedniego poziomu wody w naszych tkankach. Jego odpowiedni poziom utrzymuje wymaganą kondycję skóry a także hamuje pojawianie się pierwszych zmarszczek. Mimo to jego cząsteczki także ulegają rozkładowi a organizm z biegiem czasu traci zdolność ich regeneracji. W wieku mniej więcej czterdziestu lat organizm traci aż pięćdziesiąt procent kwasu hialuronowego. Aby przeciwdziałać starzeniu się ciała zarówno naukowcy jak i specjaliści z branży kosmetycznej polecają stosowanie kuracji preparatami, takimi jak tabletki z kolagenem i kwasem hialuronowym pochodzenia roślinnego bądź zwierzęcego. 

Podczas kuracji z użyciem preparatów o zwartości kolagenu oraz kwasu hialuronowego bardzo dużą rolę odgrywa kwas askorbinowy czyli doskonale nam znana witamina C. Większość z nas doskonale wie jak pozytywnie oddziałuje na stan naszego zdrowia ten niezwykły pod względem działania związek chemiczny ale nie zdaje sobie sprawy z tego, jak olbrzymią rolę odgrywa w kuracji odmładzającej. Jak dowodzą przeprowadzone badania kliniczne właśnie kwas askorbinowy stymuluje syntezę kolagenu i elastyny. Co więcej działa złuszczająco co w rezultacie nie tylko wspiera w szybkim pozbyciu się obumarłego naskórka gwarantując w ten sposób lepszą wchłanialność aktywnych składników kremów ale również usuwa piegi a nawet rozjaśnia cerę.

Kwas askorbinowy nie jest wytwarzany przez nasz organizm. Dostarczamy go razem ze spożywaną żywnością. Jednak jadłospis ubogi w pożywienie o pożądanej zawartości witaminy C nie zapewnia prawidłowego poziomu kwasu askorbinowego dlatego warto sięgnąć po suplementy diety z jego zawartością. Wśród dostępnych w sprzedaży produktów największą skutecznością wykazuje się kwas askorbinowy w formie proszku. Taka postać witaminy C jest wolna od wszelkiego rodzaju wypełniaczy która należy do przyjaznych dla naszego zdrowia oraz doskonale przyjmowana jest przez nasz organizm skutecznie spełniając swoją rolę.

źródło:artelis.pl
fot. freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *