Jak zadbać o swojego pupila

Szczególnie teraz, kiedy pies to członek rodziny towarzyszący nam prawie wszędzie, rozpieszczany i wylegujący się na naszych kanapach lub łóżkach musimy dbać o jego higienę

Dobrze utrzymana psia sierść ochrania go nie tylko od zimna, przegrzania czy oparzeń słonecznych, ale jest także swoistym „ubraniem”. Jednak w przeciwieństwie do ludzi, pies tego ubrania nie może z dnia na dzień zmienić. Dlatego istotne jest dbanie o stan sierści bez względu na porę roku. Warto także wziąć pod uwagę tryb życia oraz czas, który możemy poświęcić na zadbanie o szatę naszego ulubieńca między wizytami w salonie groomerskim.

Zdarza się, że upatrzona, wyszukana fryzura absolutnie się nie sprawdza.– Przycinanie sierści, czy obcinanie pazurków musi być przeprowadzone w sposób fachowy i ostrożny, aby uniknąć obrażeń – mówi Agata Zbieralska, właścicielka Salonu Pielęgnacji zwierząt PetExpert, który mieści się w Tychach przy ul. Młodzieżowej 3. – Pielęgnację należy też dostosować do rasy psa i jego indywidualnych potrzeb. Jednych nie należy obcinać, inne można strzyc maszynką lub nożyczkami, a dla kolejnych najlepszą opcją jest trymowanie – kontynuuje pani Agata.

Brak systematycznej pielęgnacji może doprowadzić do skołtunienia, nagromadzenia brudu oraz podszerstka. Taki stan może powodować zaburzenia termoregulacji i jest doskonałym środowiskiem do rozwoju pasożytów oraz chorób skóry.

Właściciele szczeniaczków, już po pierwszych szczepieniach, mogą udać się z zapoznawczą wizytą do groomera. – W moim salonie chętnie służę poradą, odpowiadam na nurtujące właścicieli pytania, tłumaczę na czym polega proces pielęgnacji, na co zwracać uwagę i jak przyzwyczajać psiaki do czynności pielęgnacyjnych. Wszystkich właścicieli zachęcam do odwiedzenia mojego salonu – zaprasza pani Agata.
Artykuł partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *