Potrzebne wsparcie ! Operacja ratunkiem dla Mai

Maja urodziła się w 2017 roku. Zmaga się z powikłaniami wcześniactwa: mózgowe porażenie dziecięce, niedowład lewostronny, wysoka krótkowzroczność. Codziennie walczy o swoją sprawność i jak najlepszą samodzielność. Od urodzenia wymaga stałej opieki wielu specjalistów, rehabilitacji, zaopatrzenia w odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny, który trzeba regularnie wymieniać.

Maja zaczęła chodzić samodzielnie w wieku 4 lat. Jednak niedowład powoduje, że często traci równowagę i przewraca się. Nie chwyta lewą ręką, mało się nią posługuje. Celem codziennej rehabilitacji jest utrzymywanie wypracowanych efektów, wzmacnianie najsłabszych części ciała. Wykorzystujemy wszystkie zajęcia z terapeutami, które oferuje NFZ. Dodatkowo rehabilitacje realizujemy w prywatnych placówkach. Niestety koszty stale rosną.

Z powodu wzmożonego napięcia mięśniowego i wewnętrznej rotacji nóg biodra zagrożone są zwichnięciem. Na ostatniej konsultacji ortopedycznej okazało się, może temu zapobiec operacja bioder i znacznie poprawić jakość chodu.  Koszty zostały oszacowane na około 100 tysięcy zł.

Jest to dla nas ogromna kwota, dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc. Będziemy wdzięczni za każde wsparcie w drodze do sprawności córki.  Każda nawet najmniejsza wpłata ma dla nas wielkie znaczenie.

Dawid i Magdalena rodzice Majki

LINK DO ZBIÓRKI www.siepomaga.pl/maja-dybowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *