Jak wybrać odpowiednią suknię ślubną?

Chyba nie ma panny młodej, która nie chciałaby na swoim ślubie wyglądać niczym księżniczka z bajki. Dlatego też wędrówka po salonach ślubnych zaczyna się już kilka miesięcy przed weselem.

Najczęściej oprócz panny młodej uczestniczą w niej druhny, przyjaciółki oraz mama. Nie warto jednak zabierać ze sobą zbyt wielu osób, by nie robić zbędnego tłumu. Pamiętajmy, iż każdy ma inny gust, jeżeli jedna z osób biorących udział w poszukiwaniach kreacji powie przyszłej mężatce, że sukienka jest „taka sobie”, to pewne jest, że kreacja nie zostanie kupiona. Wtedy takie poszukiwania idealnej sukni mogą trwać wieki, a przecież nie o to chodzi.

Nim wybierzemy się na pierwsze przymiarki sukni warto wcześniej ustalić maksymalną kwotę jaką jesteśmy w stanie przeznaczyć na suknię. Jeśli od początku wiemy, że dana kreacja za bardzo nadszarpnie nasz weselny budżet – nie mierzmy jej. Pamiętajmy jednak, że suknia ślubna jest jednym z najważniejszych elementów wesela i nie warto na niej zbytnio oszczędzać.

Przy wyborze kreacji ślubnej istotne jest to, aby nie kupić tej, która podoba się osobom towarzyszącym nam w zakupach. Ma przypaść do gustu przede wszystkim pannie młodej i to właśnie ona powinna się w niej dobrze i pięknie czuć. Nie powinno się sugerować się tylko tym co jest modne w danym sezonie (fakt, z pewnością nie można też tego pomijać). Suknia ślubna modna w danej chwili może kompletnie nie pasować do figury przyszłej mężatki i wówczas zamiast podkreślić jej atuty – uwypukli mankamenty.

Krótka suknia ślubna – dla kogo tak, a dla kogo nie?

W naszym kraju krótkie suknie wciąż należą do rzadkości. Zupełnie inaczej jest w Stanach Zjednoczonych, gdzie przyszłe mężatki bardzo chętnie wybierają taki właśnie model. Wzorów jest wiele m.in. krótki przód – długi tył, rozkloszowane, obcisłe itp. Jeżeli bierzemy ślub w świątyni nie zaleca się bardzo krótkiej sukienki ślubnej (po prostu nie wypada, poza tym np. ksiądz może zwrócić nam uwagę). Taki model bardziej nadaje się dla panny młodej, która w związek małżeński wstępuje wiosną czy latem.

Krótka sukienka ślubna wymaga nienagannej sylwetki. Koniecznym wymogiem do tego kroju kreacji są niewątpliwie długie i bardzo zgrabne nogi. Zakładając taką suknię nic się nie ukryje.

Atutem krótkiej sukni jest też to, iż kobieta wygląda w niej powabnie, zgrabnie, dziewczęco i przede wszystkim elegancko. Panie, które na swoim ślubie miały taką suknie doceniają ją również za to, że mogły ją później przerobić (np. przefarbować) i nakładać na inne okazje.

Przyszła panna młoda, która wybiera krótką suknie musi sporo uwagi poświecić na dobranie butów ślubnych. I pomimo powszechnej opinii nie mogą to być białe kozaki! Takie buty są foux pas. Nałożenie ich do ślubu powoduje, że cały strój wygląda tanio i tandetnie. Wyjątkiem mogą być koronkowe botki, jednak jest to kwestia gustu i kroju wybranej sukienki. Wybrane przez pannę młodą pantofelki powinny być zgrabne i przede wszystkim efektowne. I wcale nie muszą być białe, mogą być dobrane pod kolor innych ślubnych dodatków.

Salon Sukien Ślubnych Piast Dom Handlowy Piast (I piętro)
Pszczyna, ul. Piastowska 8
tel. 781‑461‑652
www.sukniepiast.pl

Salon Sukien Ślubnych White Diva
Piasek k.Pszczyny, ul. Podleśna 18
(bezpośrednio przy DK1)
tel. 693‑839‑374
www.whitediva.pl

źródło:artelis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *