Akcja charytatywna dla Florka na Paprocanach!

W niedzielę, 5 grudnia od godz. 10.00 Tyskie Sinice i Fundacja Warto Żyć dla Kogoś Oddział Tychy organizują na Paprocanach akcję charytatywną dla Florianka Francuza z Pszczyny!

Tyskie Sinice – klub morsów, po raz kolejny organizują charytatywne wydarzenie. Ugoszczą Was gorącą zupą, grillem, kawą, herbatą. Na kiermaszu nabędziecie ozdoby świąteczne, zabawki, gry, puzzle, pyszne ciasta a także paczki Mikołajkowe ze słodyczami. Datki na rzecz chorego Florianka będzie można wrzucać do puszek. Oprócz tego skorzystać będzie można z sesji w mobilnej saunie oraz z morsowania w gronie wesołych osób.

Wśród atrakcji pojawią się:

⦁ Sauna
⦁ Grill
⦁ Zupy
⦁ Ciasta
⦁ Kawa,
⦁ Herbata,
⦁ Wata cukrowa,
⦁ Popcorn,
⦁ Malowanie twarzy,
⦁ Tatuaże brokatowe,
⦁ Balony,
⦁ Gry i puzzle,
⦁ Maskotki,
⦁ Ozdoby świąteczne
⦁ i wiele innych atrakcji.

Stanie także namiot DKMS, w którym będzie można zarejestrować się w bazie jako potencjalny dawca szpiku.

Kim jest Florek Francuz?

Florek urodził się jako wcześniak w 26. tygodniu ciąży z wagą 936 g. Od początku walczył o życie, w szpitalach spędził swoje pierwsze 132 dni. Okazało się, że stracił wzrok w obu oczkach. Doszło do odwarstwiania się siatkówki. Chłopiec potrzebuje intensywnej rehabilitacji i terapii wzroku. Obecnie ma 7 miesięcy. Bliscy poruszyli świat i znaleźli najlepszego chirurga, który zdecydował się ratować oczka Florianka.

– Czeka nas pilny wyjazd do najlepszej kliniki w Europie, ponieważ w Polsce odmówili nam pomocy. Zostawili nas samych, bez nadziei na ratunek. Stan Florianka jest zbyt ciężki, a szansa na widzenie w jednym oczku jest bliska zeru. Drugie oczko jest w trochę lepszym stanie, jednak nie możemy tego tak zostawić – pisali rodzice chłopca. 17 listopada to data operacji oczu w Londynie. Jej koszt to 200 tysięcy złotych.

Florka można wspomóc w każdej chwili:

Więcej aktualnych informacji o stanie zdrowia chłopca na stronach Fundacji Warto Żyć dla Kogoś:
dlakogos.pl/zbiorki/florian/

oraz Fundacji Omnibus:
omnibus.pless.pl/zbiorki/florianek-francuz

Można tez wziąć udział w internetowych licytacjach charytatywnych na jego rzecz:
www.facebook.com/groups/943051173236376/permalink/943052596569567

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *