Dzieci potrzebują ruchu!

Czy słyszeliście kiedyś czym jest hipoaktywność? To zbyt niski poziom aktywności fizycznej u dzieci w stosunku do ich potrzeb. Mogłoby się wydawać, że w czasach, kiedy dostęp do infrastruktury rekreacyjnej i sportowej jest tak powszechny, problem ten nie dotyka naszych maluchów. To jednak również czasy, w których staliśmy się bardzo wygodni. nawet krótkie trasy pokonujemy samochodem. Dzieci wiele czasu spędzają przed komputerem, telefonem czy tabletem.

Zapotrzebowanie na aktywność fizyczną u dzieci jest różna. Według wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia, dziecko w wieku 5-17 lat potrzebuje minimum 60 minut różnorodnego wysiłku dziennie. Ponadto 5 razy w tygodniu powinno wykonywać przez pół godziny bardziej intensywny wysiłek, po którym pojawi się uczucie zmęczenia.
Zadaniem rodziców jest zapewnienie im odpowiedniej dawki ruchu w stosunku do możliwości i wyrabianie prawidłowych nawyków. Pamiętajmy jednak, że to my, rodzice, jesteśmy dla dzieci przykładem. Trudno jest opowiadać podopiecznemu o zbawiennym wpływie sportu na nasze życie i zachęcać do jego uprawiania, jeśli sami prowadzimy kanapowy tryb życia i narzekamy, kiedy trzeba wejść po schodach na drugie piętro.

Po co to wszystko?

Aktywne dzieci lepiej radzą sobie z porażkami, lepiej pracują w grupie i cechuje ich większa cierpliwość. Regularne uprawianie sportu wpływa również pozytywnie na funkcje poznawcze – myślenie, zapamiętywanie, przetwarzanie informacji, koncentrację uwagi.

Jak to wszystko zrealizować?

Możliwości jest coraz więcej. Na świeżym powietrzu mogą to być wszelkiego rodzaju boiska, akweny wodne, place zabaw itp. A gdy pogoda nie dopisuje? Wtedy do dyspozycji mamy na przykład baseny, czy też sale zabaw dla dzieci, które wyposażone są w różnego rodzaju mniej lub bardziej skomplikowane tory przeszkód. Mieszkańcy Tychów i okolic bardzo chętnie korzystają z Sali zabaw dla dzieci Podwodny Świat, która mieści się przy ul. Borowej 128 w Tychach. Dzieci mogą pobiegać i przy okazji poćwiczyć, a zarazem dobrze się przy tym bawić.

Tychy, ul. Borowa 128
tel. 514 301 949
www.podwodny-swiat.pl
facebook/tychypodwodnyswiat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *